Jak správně
investovat?

Akcie

Než začnete investovat do akcií, přečtěte si tento článek!

Akcie mohou přinést vysokou míru zhodnocení vašich financí. Ale kdyby to nemělo háček, tak by to dělal každý, tak v čem je problém? Pojďte se společně s námi podívat na zoubek akciím.

Detail

Bitcoin: Vyplatí se do něj investovat?

Čím dál tím více lze pozorovat jak se o Bitcoinu hovoří jako o spekulaci. Proč tomu tak je? Proč cena této komodity neustále narůstá a proč je zde velké riziko propadu ceny?

 

Bitcoin ve svém základu řeší hned několik problémů, které z něho tvoří rizikovou investici. Za prvé je Bitcoin transakční měnou bez žádného pevného hmotného základu jako je třeba. Za druhé Bitcoin nabízí možnosti anonymní a ro vládu i banky nezjistitelných transakcí, což je na jednu stranu skvělá možnost, ale na stranu druhou to nabádá ke kriminální činnosti například financování terorismu. Dříve nebo později se vlády i banky budou proti tomuto bouřit. Za třetí, cena Bitcoinu roste jenom díky tomu, že hromada lidí věří v růst hodnoty Bitcoinu, jelikož zde není žádný pevný základ, který by určoval jeho cenu, tak zde jediným tahounem růstu hodnoty je čistá víra lidí, že to prostě půjde nahoru, ale co se stane, když v tom lidé přestanou věřit? Bublina splaskne a lze očekávat radikální snížení a propad hodnoty.

Detail

3 investice, na které je lepší si dát pozor

Pro letošní a následující rok to vypadá, že možná dojde k velkým změnám. Hráči na trhu, kteří zde figurují jako celkem velcí giganti si zažívají problém. Lidé o nich začínají hovořit jako o investičních bublinách. A co to taková investiční bublina je?

 

Za investiční bublinu lze označit objekt naší investice, do kterého neustále vkládáme peníze a jen čekáme, že nám to něco vynese, ale přitom zde roste velké riziko ztráty. Jsou to tedy spekulativní investice.

Detail

Akciové trhy: Zažijí pád?

Je známo, že akciové trhy jsou proměnlivé a mění se dle směru větru. Je to opravdu velkým problémem. Je vlastně propad akciových trhů katastrofou nebo to je již naší historii známá věc?

 

Posledních 120 let byla celková roční výkonnost indexu DJIA 79krát kladná a pouze 41krát záporná. Navýšení zhodnocení p.a. oproti roku 1916 činí 5.48%. od roku 1936 dokonce 6.06%, avšak největší vrcholem by lze šel označit rok , kdy navýšení dosahovalo rekordních 8.13%. další desítky let, lze sledovat pokles až roku 2006, kdy hodnota zhodnocení dosáhla mizivých 4.72%

 

Co to vlastně znamená, je klesající zhodnocení předzvěstí pádu akciového trhu? Vyplatí se investice do akcií?

 

Odpověď zní: Ano vyplatí se! V proběhu let se trh neustále mění, tak samo jako hodnota různých komodit včetně hodnoty samotných peněz. Člověk investující v roce 1929 by oproti létům 1931 prodělal, ale oproti pozdější době by zase vydělal a dosáhl zhodnocení svých investovaných peněz až 99.8% při pravidelné roční investici 100 dolarů po dobu 30 let. Ze všech různých průzkumů je jasné, že i když situace na trzích s akciemi vypadá nepříznivě, tak z dlouhodobého hlediska se investování do nic vyplácí.

Detail

5 rad pro bezpečné investování

Největší překážkou každého začínajícího investora je strach ze selhání a ztráty finance. Tento strach je oprávněný, avšak když se podíváme do hloubky, tak nalezneme příčinu tohoto strachu, kterou je jen prostá nevědomost. Lidem zkrátka chybí investiční gramotnost, proto pojďme společně zjistit základní informace pro bezpečné investování.

Detail

5 znaků správného investora začátečníka.

Při obchodování na akciových trzích jsou lidé rozděleni na 2 skupiny. Na ty úspěšné a ty neúspěšné. Jaký je vlastně rozdíl mezi těmito lidmi? Odpověď zní v jejich sebekontrole, návycích a charakteru. Zde si přečtěte 5 znaků úspěšného investora.

 

1. Zpočátku zkouší obchodování nanečisto

Začínající investor není blázen, a proto si raději vše promýšlí dopředu, než aby udělal chybu, zkouší věci nanečisto, jelikož ví, že chyby ho přijdou hodně draho. 

2. Není nenasytný

Nenasytnost je jako černá díra, která neustále pohlcuje a nikdy nemá dost. Úspěšný investor ví, kdy má dost a toho se drží.

3. Nesází na jednu kartu

Každá investice, kterou využijeme, nemusí vyjít, ale také může. Vše záleží na našich znalostech a zkušenostech. Je mnohem lepší vsadit na vícero investic menší částky než jednu velkou částku vložit do jedné, která nemusí vyjít.

4. Dává si pozor na poplatky

Člověk by se divil, kolik všech možných poplatků musí platit ve sférách investicí a obchodu s akciemi. Tyto poplatky se musí započítat do našich nákladů.

5. Umí více jazyků

Angličtina je základní znalosti úspěšného investora. Díky znalosti vícero jazyků má člověk přístup k informacím a vědění, které jsou klíčové avšak nedostupné ve sféře jeho národa a jazyka.

Detail

Investiční strategie. Jak na ně?

V dnešní době se dá do akcií investovat různě. Moderní doba dává možnost vzniknout, čemukoliv, co se samo probije do popředí. A proto existují různé investiční strategie a práce s akciemi. Někteří lidé se snaží neustále přizpůsobovat a reagovat na změny trhu. Jiní lidé spoléhají na množství technických analýz a další se řídí svým instinktem, avšak jsou zde i lidé, kteří se moc nezajímají o aktuální data a dění na trhu a přitom se řada odborníku shoduje v tom, že jejich strategie je nejosvědčenější.

Rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným obchodníkem s akciemi spočívá hlavně v jeho charakteru. Většina spekulativních obchodníků neustále žije ve stresu, sledují trendy, dělají analýzy a snaží se, co nejvíce vytěžit. Většina začínajících investorů má právě takovéto tendence, jelikož je láká vidina rychlého zisku. Velká část těchto lidí skončí jako hromada ostatních neúspěšných obchodníků, a ten zbytek co projde, usoudí, že je mnohem lepší investovat do dlouhodobých akcií a mít klidné spaní.

Detail

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x